• Zem spieva

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zem spieva.

Dnes sme si v MŠ zaspievali v rámci našej obľúbenej súťaže "Zem spieva". Prihlásených detí síce nebolo veľa, ale o to krajšie znel ich spev. Porota nemala ľahkú úlohu, no nakoniec spravodlivo rozhodla. Víťazom srdečne gratulujeme :-) Vidíme sa o rok :-)

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme .

Každý rok si v našej materskej škole pripomíname Deň Zeme, ktorý sa koná 22. apríla. V priebehu celého týždňa sme sa s deťmi venovali aktivitám zameraných na ochranu našej Zeme. Pomocou rôznych techník sme si vyrábali Zem a pomocou prezentácie na IKT tabuli, rozhovorov a opisov obrázkov sme sa naučili triediť odpad. Spoločnými silami sme vytvorili plagát našej Zeme. Veríme, že pomocou poznatkov sa nám podarí u detí formovať pozitívny vzťah k ochrane životného prostredia a prírody. Tešíme sa na ďalší rok a na ďalšie aktivity, ktoré spoločne zažijeme.

• Oznam: Fotografovanie

• Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že v stredu 6.3.2024 bude v ZŠ a MŠ prebiehať fotenie detí. Bližšie informácie nájdete na nástenkách v šatniach MŠ.

• Chrípkové prázdniny

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Tovarné oznamuje, že z dôvodu vysokého výskytu chrípkových ochorení a v súlade s metodickým pokynom č. 15/2005 -R z 31.10.2005 MŠ SR

sú v ZŠ a MŠ  vyhlásené chrípkové prázdniny

od 1.2.2024 (štvrtok) do 7.2.2024 (streda).

Nástup do ZŠ a MŠ je vo štvrtok 8.2.2024.

• Dôležitý oznam: Voľba členov Rady školy

• Vážení rodičia, dňa 25.01.2024 (štvrtok) sa uskutoční VOĽBA ČLENOV RADY ŠKOLY.

V skrinkách si nájdete „Súhlas s kandidatúrou“. Tento súhlas môže vypísať každý rodič, ktorý chce kandidovať za člena Rady školy v termíne do 18.01.2024 (do štvrtka) a následne bude zaradený do zoznamu kandidátov, z ktorých sa budú voliť noví členovia.

PRIEBEH VOLIEB:

Voľba nových členov RADY ŠKOLY bude vo štvrtok 25.01.2024 bude v čase od 6:30 do 8:00 a od 14:30 do 15:45 hod. v priestoroch MŠ.

Bližšie informácie o voľbách nájdete v priloženom dokumente.

Ďakujeme za účasť.

• Mikuláš v MŠ 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš v MŠ 2023.

Dnes do našej materskej školy zavítal Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Zaspievali sme mu pesničky a predniesli básničky. Mišičky si zatancovali na Mikulášskej zábave. Koniec predpoludnia sme strávili na aktivite v základnej škole s názvom: Maľba na plátno s Gerhardom F. Schmerom.

• Čistenie zúbkov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Čistenie zúbkov.

Dnes nás v MŠ navštívila pani hygienička. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých informácií o starostlivosti o naše mliečne zúbky. Už vieme, ako si správne čistiť zuby, aj aké potraviny zúbkom škodia a aké prospievajú. Ďakujeme za návštevu a už sa tešíme na ďalšie stretnutie.

• Oznam.

• Vážení rodičia, týmto Vás prosíme o úhradu nižšie uvedených poplatkov za mesiace november a december, a to v termíne do 3.12.2023:

1. príspevok na čiastočnú úhradu neinvestičných výdavkov (školné - 10 €)

2. poplatok za stravovanie (obedy).

Ďakujeme za pochopenie.

• Umývanie rúk s pani hygieničkou

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Umývanie rúk s pani hygieničkou.

Vo štvrtok 26.10.2023 k nám prišla na návštevu pani hygienička. Vysvetlila nám, prečo je dôležité si poriadne umývať ruky a aj nám ukázala, ako sa to správne robí. Na špeciálnom prístroji sme si potom mohli pozrieť, či sme si ruky umyli správne a koľko bacilov nám na nich zostalo :-) Nabudúce si vysvetlíme a ukážeme, ako správne čistiť zuby. Už sa na to tešíme!

• DEŇ JABLKA

• V triede Myšičiek sme v tento deň začali spevom piesne: Bolo raz jabĺčko krásne. Tvorili sme: maľovali, otláčali, modelovali jablko, skladali sme jednoduché jablkové puzzle, priraďovali farby, cvičili sme jemnú motoriku a nakoniec sme hádzali jabĺčka do košíčka.

• Svetový deň umývania rúk

• V rámci Svetového dňa umývania rúk sa naše malé myšičky oboznámili s potrebou umývania rúk a

s technikou umývania rúk. Túto techniku si prakticky vyskúšali.